Czy w tej sytuacji jestem w pełni zabezpieczona?

Mam pytanie bo trochę się pogubiłam. Zażywam Axia Conti 24 4 placebo. Czy jeśli zażyje dodatkowa tabletkę po biegunce która wystąpiła do 4 godzin to jestem zabezpieczona nawet jeśli ponownie wystąpi biegunka po ok 6-7 godzinach? Wydaje mi się że tak jednak na jakiejś stronie sugerowano dodatkowe zabezpieczenie przez 7dni bo flora może być zaburzona i mogą się tabletki nie wchłaniać. Ale czy to dotyczy jednodniowej biegunka (max trzy wypróżnienia, incydent dwa razy w tygodniu miał miejsce, potem już wszystko w normie) czy raczej kilkudniowej, ostrej biegunki jak np. w przypadku grypy jelitowej? Czy jeśli wezmę dodatkowa tabletkę po biegunce, to czy ma znaczenie który jest to tydzień brania tabletek? Czy nie bo ciągłość i tak jest zachowana? Bardzo proszę o pomoc
KOBIETA, 30 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w takiej sytuacji będzie Pani zabezpieczona, ponieważ zakłada się, że tabletki antykoncepcyjne wchłaniają się w ciągu 3-4 godzin. Jeśli więc zażyła Pani zapasową pigułkę, a biegunka pojawiła się dopiero po upływie 6-7 godzin, to zdążyła się już ona wchłonąć, więc zapewni Pani ochronę.

Jednocześnie proszę pamiętać, że za biegunkę uznaje się co najmniej trzy luźne wypróżnienia na dobę. Nie ma większego znaczenia, w którym tygodniu przyjmowania tabletek wystąpiła biegunka. Wyjątkiem są jedynie dni, w których zażywa się tabletki placebo, ponieważ te nie zawierają hormonów.

Pytania z podobnej tematyki umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/biegunka-po-zazyciu-tabletki-hormonalnej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-musze-brac-kolejna-tabletke-z-tego-samego-dnia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/biegunka-a-tabletki-antykoncepcyjne-i-mozliwosc-owulacji.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.