Biegunka a tabletki antykoncepcyjne i możliwość owulacji

Dzień dobry, wczoraj tj.13.11 przyjęłam pierwszą tabletkę z drugiego blistra. Godzinę po przyjęciu tabletki wystąpiła biegunka, po dwóch godzinach od przyjęcia ponownie. Rano koło 8 również , chociaż już w mniejszej ilości. Dodam, że po pierwszym opakowaniu krwawienie z odstawienia wystąpiło i trwało 4 dni. Czy tabletka się wchłonęła? I czy należy obawiać się wystąpienia owulacji, jeżeli była to pierwsza tabletka?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Ponieważ biegunka wystąpiła dosyć szybko, tabletka zapewne się nie wchłonęła. Dlatego przez 7 dni proszę stosować dodatkowe zabezpieczenie.
Pozdrawiam