Zapalenie pęcherza moczowego i antybiotyki a skuteczność tabletek

Przez ostatni miesiąc męczy mnie zapalenie pęcherza. Otrzymałam antybiotyk na 10 dni cipronex 500 mg. Przyjmuję również osłonę do niego. Antybiotyk biorę 4 h po zażyciu tabletki. Przy pierwszym tygodniu po przerwie miałam biegunkę (przez jakieś 3 dni) jednak nigdy nie wystąpiła ona na mniej niż 4 h po zażyciu tabletki (tabletki biorę wieczorem -o 18 biegunka była rano, ewentualnie do godziny 14-15, sidritella). Przy przyjmowaniu 12 tabletki wystąpiło u mnie krwawienie. Czy jestem zabezpieczona?

witam,
przy każdym przyjmowaniu antybiotyków podczas przyjmowania antykoncepcji musi Pani pamiętać o dodatkowej ochronie w czasie przyjmowanie antybiotyku i do 7 dni po jego odstawieniu!