Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przyjmowanie antybiotyku a ochrona antykoncepcyjna

Od pewnego czasu zażywam tabletki antykoncepcyjne. Pech sprawił, że zachorowałam i dostałam do zażywana antybiotyk przez 14 dni. Słyszałam że powoduje on obniżoną skuteczność tabletek. Podczas przerwy 7 dniowej w braniu tabletek nie dostałam krwawienia, czy to jest przyczyna antybiotyku czy inna. Bardzo proszę o odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Czy wszystkie kobiety mogą być poddawane HTZ?

Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Nie napisała Pani ani jakie tabletki stosuje, ani jaki antybiotyk zażywa, co uniemożliwia rzetelną odpowiedź na zadane pytania.
Jeśli tabletki antykoncepcyjne nie są zażywane jednoczasowo z antybiotykiem (o tej samej godzinie) i stosuje Pani osłonę antybiotykową, to w większości przypadków nie zaburza on działania środków antykoncepcyjnych - zakładając, że nie doszło do działań niepożądanych - jak wymioty, biegunka.
Krwawienie u Pani powinno wystąpić z "odstawienia".
W związku z faktem, że nie wystąpiło należy się zgłosić do swojego lekarza ginekologa celem konsultacji i badania ginekologicznego.

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, doświadczenie zdobywała w kraju, jak i za granicą.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy