Czy można ponownie zacząć brać tabletki antykoncepcyjne podczas krwawienia z odstawienia?

Zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne, ale nie czułam się najlepiej, odczuwałam mdłości, więc przestałam je zażywać (zużyłam zaledwie 10 tabletek). Na drugi dzień dostałam krwawienia z odstawienia, ale stwierdziłam, że te dolegliwości nie były aż tak dokuczliwe i chce ponownie brać tabletki. Czy mogę dokończyć opakowanie czy poczekać do rzeczywistego miesiączkowania? Jestem w 3. dniu krwawienia z odstawienia.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Jeżeli zależy Pani na szybkim powrocie do tej formy antykoncepcji może Pani rozpocząć nowe opakowanie po 7 dniach przerwy, tj. w 8. dniu jej trwania. Jednak ze względu na występowanie działań niepożądanych sugerowałabym poczekać do następnej miesiączki a w międzyczasie skonsultować się z ginekologiem. Być może wskazana będzie zamiana preparatu.

Pozdrawiam