Jak biegunka wpływa na skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Witam. 6.02. przyjęłam 5 tabletkę z blistra o godz. 22.00. Następnego dnia ok godziny 10.00 dostałam ostrej biegunki. 8.02. Kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia. Czy istnieje możliwość, że tabletka nie zdążyła się wchłonąć po 12 godzinach od przyjęcia? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam, Monika

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Po pierwsze powinna zajrzeć Pani do ulotki, gdzie na pewno dokładnie opisane jest jak postępować w przypadku biegunki. Ogólnie jednak można powiedzieć, że tabletka wchłania się w ciągu 3-4 godzin, maksymalnie do 6. Ponieważ do biegunki doszło 12 godzin po zażyciu tabletki, ochrona antykoncepcyjna nie jest zmniejszona. Ryzyko ciąży jest zatem minimalne.