Czy to może wpływać na wchłonienie się tabletki?

Witam, mam takie pytanie odnośnie tabletek antykoncepcyjnych: 1) Tabletki wchłaniają się do 3-4 godzin, jednak jak to jest, że w ciągu tych 3 godzin wystąpią minimalne wymioty, np. takie że podczas odbijania cofnie się treść pokarmowa, ale np. będzie to wypita wcześniej woda, to tabletka się wchłonie, czy po 3 godzinach już jakaś część tabletki się wchłonie? 2) Często po zjedzeniu czy po piciu odbija mi się, czy może wpłynąć to na wchłanianie tabletki? 3) Mówi się, że jeśli wystąpi ostra biegunka to należy przyjąć kolejną tabletke, ale co jeśli pojawi się luźny stolec? 4)Czy jeśli po 3 godzinach wystąpią wymioty minimalne, głównie z śliny to należy przyjąć kolejną tabletkę, a co jeśli treść pokarmowa cofnie nam się do gardła, ale jej nie zwymiotujemy?

Leki wchłaniają się w jelicie cienkim, nie w żołądku. Proces przejścia leku z żołądka do jelita i jego trawienie to okres ok. 2-4 godzin od momentu przyjęcia. Wymioty w czasie 2-4 godzin od przyjęcia leku mogą spowodować zwrócenie nadtrawionej tabletki.
2 - nie. 3- ostra biegunka w ciągu 4-6h od przyjęcia tabletki może zaburzyć jej wchłanianie.
4 - jeśli połknie ją Pani z powrotem to wchłanianie nie zostanie zaburzone