Stosowanie Belara a pęknięcie prezerwatywy

Witam. Na początku poprzedniego cyklu wzięłam tabletkę ellaOne z powodu pękniętej prezerwatywy, kilka dni później niestety sytuacja się powtórzyła. Nie chcieliśmy ryzykować, więc przyjęłam tabletkę drugi raz. Nie wystąpiło krwawienie, okres spóźnił się jedynie 3 dni. Dzisiaj jest własnie pierwszy dzień i zaczynam brać tabletki Belara. I tu pojawia się moje pytanie, jak długo należy czekać na pełne działanie tabletek antykoncepcyjnych? Miesiąc, jak po jednej ellaOne, czy dłużej? Pozdrawiam!

Aleksander Ropielewski

SKuteczna ochrona występuje po 7 dniach od rozpoczęcia przyjmowania tabletek belara.