Stosowanie farb do włosów i lakierów w ciąży

Zawsze lubiłam ładnie wyglądać - malować twarz, co jakiś czas farbować (bez amoniaku farba) włosy, codziennie układać włosy mocno je lakierując, malować paznokcie . Teraz okazało się że jestem w ciąży - czy muszę sobie odpuścić dotychczasowe przyzwyczajenia ? - czy to prawda że powyższe czynności/specyfiki mają zły wpływ na ciążę i rozwój dzieciątka? Proszę o szczerą odpowiedź!

Aleksander Ropielewski

Lepiej zaprzestać farbowanie włosów i stosowania lakierów a przynajmniej ograniczyć ich intensywność.