Stosowanie gumek gapbands na diastemę a koszt likwidacji wędzidełka

Witam,Ostatnio zadałem pytanie dotyczące diastmy 4,5mm i zle przyrosnietego wedzidełka.Jeszcze mam pytanie bo zapomnialem wspomniec o gumkach gapbands. Otóz zamówiłem takowe bo podobno usuwaja diastme miedzy jedynkami ale tez dlugoterminowy zabieg po zamknieciu diastm nastepuje stabilizacja i trzeba te gumeczki nosic, otoz kupilem tak jak wspomnialem i rzeczywiscie diastma sie zmniejszyla o 0,5-1mm w ciagu 1,5tyg. Ale potem przez tydzien 0 efektów.noszenia 24/7.Ile kosztuje likwidacja wędzidełka?

Bez dokładnej diagnozy i szerszego spojrzenia na wadę zgrzyzu i ułożenie pozostałych zębów ciężko powiedzieć co należy zrobić. Początkowo zęby przesunęły się na skutek rozciągnięcia włókien utrzymujących zęby w kości. Doradzam wizytę wgabinecie ortodontycznym. Pozdrawiam

Konieczna jest wizyta u ortodonty. Zęby mają fizjologiczną ruchomość na więzadłach które mogły zostać naciągnięte stąd rzekoma poprawa. Samodzielne próby przesuwania zębów mogą doprowadzić do ich martwicy.