Stosowanie kropel do oczu przy zaćmie

Witam. Mam 26 lat. Okulista zdiagnozował u mnie zaćmę w zarówno w lewym jak i w prawym oku. Dostałem krople do oczu Quinax. Zapisałem się na wizytę do innego lekarza w celu potwierdzenia diagnozy, lecz wizytę mam dopiero za kilka miesięcy. Moje pytanie to czy jeśli pierwszy lekarz się pomylił to czy stosowanie ww. kropel do oczu mi nie zaszkodzi? Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli specjalista okulista zdiagnozował zaćmę, ryzyko pomyłki jest naprawdę niewielkie. Jeśli ma Pan jakiekolwiek wątpliwości co do prawidłowości postawionej diagnozy, oczywiście proszę skonsultować się z innym okulistą. Do tego czasu proszę stosować zalecony lek. Nawet jeśli lekarz się pomylił, stosowanie leku nie stanowi dla Pana niebezpieczeństwa.