Stosowanie leków Efferalgan i Amotaks w 1 trymestrze ciąży

Witam.Lekarz rodzinny przepisal mi efferalgan 500 i amotaks 1g na przeziebienie. Po wizycie u ginekologa okazało się że jestem w 6tyg ciazy,jest jeszcze cysta na jajniku. Czy przy braniu luteiny moge brac lekki efferalgan i amotaks? Na ulotce pisze ze efferalgan nie mozna stosowac w 1 trymestrze ciąży. Pozdrawiam

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, zalecałbym nie stosowania powyższego leczenia w obecnej sytuacji. Radziłbym udac sie na konsultacje ginekologiczna. Pozdrawiam