Stosowanie leków Estrofem i Duphaston a brak okresu

Witam, mam pewne wątpliwości w sprawie przyjmowania leków, a nie mam możliwości skontaktować się z lekarzem. Od ponad pół roku nie mam miesiączki (PCOS), lekarka zapisała mi estrofem, który mam przyjmować od 5 dnia cyklu oraz duphaston, który włączam 12 dnia cyklu. Oba te leki mam brać do 21 dnia cyklu. Dziś jest 20 dzień, jeśli jutro nie dostanę miesiączki, to czy mam brać dalej bez przerwy te leki czy zachować się, jakbym ją dostała i zacząć je przyjmować znów od 5 dnia cyklu?

Aleksander Ropielewski

Prosze stosować leki jedynie w okresie wskazanym przez lekarza czyli do 21 dnia cyklu. W przypadku braku miesiączki konieczna kolejna kontrola u lekarza.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.