Stosowanie leku Coronar a planowanie ciąży

witam, od paru dni zaczęłam brać leki na obniżenie ciśnienie tj coronar moje pytanie jest następujące czytają ulotkę dowiedziałam się o negatywnych skutkach tego leku na ciąże, chciała bym się dowiedzieć coś bliżej na ten temat. Jestem osobą która w najbliższym czasie chciała by zajść w ciąże. Drugie pytanie dotyczy alkoholu czy okazjonalnie można wypić parę drinków, w weekend idę na wesele, czy raczej sobie odpuścić?

Lek. Tomasz Budlewski

Alkohol odpuścić. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, konieczna modyfikacja leczenia w sensie ciąży.