Stosowanie leku Macmiror Complex 500 na infekcję grzybiczną

Witam, Byłam ostatnio na wizycie kontrolnej u ginekologa i okazało się, że mam infekcję grzybiczną. Pani doktor przepisała mi Macmiror Complex 500. Na dniach mam dostać miesiączkę i wyczytałam w ulotce, żeby nie stosowac tego leku podczas menstruacji. Chciałabym się dowiedzieć czy lepiej rozpocząć kurację od razu z przerwą 7 dniową na miesiączkę czy lepiej poczekać do jej zaknczenia?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli objawy nie są bardzo dokuczliwe, powinna Pani poczekać do czasu zakończenia miesiączki.