Stosowanie Metizol na początku ciąży

witam ! Jestem w 5 tygodniu ciazy do tego czasu brałam Metizol raz 1 tab dziennie raz pół i tak na przemian czy taka dawka wpłynie zle na dziecko?

Aleksander Ropielewski

Należy zmienić eczenie na propylotiouracyl, kóy jest bezpieczniejszy w ciąży. Trudno ocenić czy doszło do powikłań związanych ze stosowaniem metizolu i jego wpływem na dziecko. Okaże się to ostatecznie w późniejszych miesiącach ciąży i po urodzeniu.