Stosowanie okularów korekcyjnych

Witam Czy mając 43 lata mogę do komputera i domowych czynności używać okularów minus 2,00 a do kina i na zewnątrz minus 2,75?? Czy też nawet cały czas minus 2,00? Anna

Właściwe moce soczewek okularowych powinien dobrać specjalista po wcześniejszym badaniu wzroku pacjenta. Tylko soczewki dokładnie dopasowane do wady wzroku zapewnią komfortowe widzenie i nie zaszkodzą. Ważny jest też pomiar rozstawu i wysokości źrenic czy kąt pochylenia oprawy. Stąd rekomenduję wizytę u okulisty lub w zakładzie optycznym. Pozdrawiam Bartłomiej Kałużny