Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 7 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Lakier Pirolam na grzybicę paznokci

Witam, jakiś czas temu zauważyłam zmiany na paznokciach u stóp więc udałam się do dermatologa. Dermatolog po wykonaniu badania mikrobiologicznego stwierdziła, że mam grzybicę. Żeby pozbyć się problemu, Pani doktor przepisała mi lakier do paznokci Pirolam i kazała stosować go dwa razy w tygodniu. Czytałam o nim opinie i są pozytywne, zastanawiam się tylko, czy nie jest to zbyt mało. Po prostu nie jestem pewna, czy taka dawka lakieru Pirolam mi pomoże. Chciałabym się dowiedzieć, czy lakier Pirolam jest skuteczny i czy nie powinnam stosować go częściej? Interesuje mnie również co powinnam zrobić w przypadku, gdyby pojawił się ubytek w lakierze, przykładowo odprysk. Czy powinnam wtedy pozbyć się całej warstwy lakieru Pirolam i zaaplikować kolejną, czy wystarczy tylko uzupełnić powstały ubytek? Pozdrawiam.
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Profilaktyka grzybicy

Grzybica to powszechna choroba. Atakuje różne części ciała. Jak można jej zapobiec? Na ten temat wypowiada się ekspert - lek. medycyny estetycznej Agnieszka Bańka-Wrona.

Witam,
pirolam /cyklopiroks/ to skuteczny preparat do leczenia grzybicy płytki paznokciowej.
Częstotliwość stosowania zaleca lekarz prowadzący.Pani Doktor zapewne zalecił optymalne stosowanie adekwatne do Pani problemu.
W przypadku gdy z jakiegoś powodu nastąpi ubytek lakieru proszę to miejsce pokryć raz jeszcze.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy