Stosowanie Polprazolu a poziom ALT

Witam. Czy po 15 latach zażywania Polprazolu 20 mg może dojśc do wzrostu alatu 112 i aspatu 56?Czy Opeprazol uszkadza watrobe.Brany co drugi dzień?

Leki typu blokerów pompy protonowej (np. Polprazol) nie powinny mieć wpływu na funkcjonowanie wątrobie, dlatego wzrostu aktywności enzymów wątrobowych szukałbym w innych powodach.