Wzrost poziomu aminotransferaz u 39-letniej osoby

Dzień dobry.Mam pytanie 2 marca tego roku zrobiłem próby watrobowe Alat 77 , aspat 30, morfologia w normie.Po 2 tygodniach powtórka badań alat 112, aspat 57, morfologia w normie.Ob 2 ,.USG j.brzusznej watroba o echogieniczności nieznacznie podwyższonej , jednorodna, drogi żółciowe wewnatrzwatrobowe nieposzerzone, pecherzyk żółciwoy cienkościenny , bez złogów.Dieta antyrefluksowa, pacjent nie pijący , nie palący , nie jedzący fast foodów.Zażywane leki polprazol 20 mg x1.Dlaczego rosną transaminaz

Renata GrzechociĹska

Wskazana jest diagnostyka w kierunku wirusowych zapaleń wątroby WZW t.B i C