Odtłuszczanie wątroby a stosowanie Metformaxu
Witam .Mam pytanie miałem robione USG j.brzusznej delikatne stłuszczenie watroby, alat 150, aspat 60, HCV, HBS ujemne brałem hepatil , ale próby watrobowe nadal podwyższone.Pacjent chorujący na refluks Polprazol 20 mg,nie pijący, nie palcy.dieta refluksowa.Czy, żeby odtłuscić watrobe musze stosowac metformax? cukier , insulina w normie.Czy wystarczy heparegen?

MĘŻCZYZNA, 38 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
87 poziom zaufania
Jeśli nie choruje Pan na cukrzycę to nie ma sensu stosować metformaxu. Ważne aby zachować zdrową dietę z ograniczeniem tłuszczy zwierzęcych i unikać toksyn takich jak alkohol. Sugeruję wizytę u dietetyka.
Pozdrawiam.