Odtłuszczanie wątroby a stosowanie Metformaxu

Witam .Mam pytanie miałem robione USG j.brzusznej delikatne stłuszczenie watroby, alat 150, aspat 60, HCV, HBS ujemne brałem hepatil , ale próby watrobowe nadal podwyższone.Pacjent chorujący na refluks Polprazol 20 mg,nie pijący, nie palcy.dieta refluksowa.Czy, żeby odtłuscić watrobe musze stosowac metformax? cukier , insulina w normie.Czy wystarczy heparegen?

Piotr Pilarski

Jeśli nie choruje Pan na cukrzycę to nie ma sensu stosować metformaxu. Ważne aby zachować zdrową dietę z ograniczeniem tłuszczy zwierzęcych i unikać toksyn takich jak alkohol. Sugeruję wizytę u dietetyka.

Pozdrawiam.