Wynik badania USG jamy brzusznej 43-letniej osoby do analizy
Wynik badania USG. Mam 43 lata i ostatnio miałam badanie USG gdzie widnieje zapis, iż watroba o prawidłowych obrysachsilnie hyperechogeniczna w okolicach pęcherzyka żółciowego widoczny obszar hypoechogeniczny o wymiarach 23x*9 mm-ogniskowy brak stłuszczenia?Martwi mnie ten zapis z uwagi,że miałam robione USG i TK jamy brzusznej 2 lata temu i była tylko informacja o wątrobie silnie hyperechogenicznej bez żadnych zmian.Jak mam ten wynik rozumieć?Bad ALAT 64 ASPAT 31 morfologia jest OK.

KOBIETA, 43 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Radziłabym skonsultować wynik badania z gastroenterologiem, sądzę, że wykazana nieprawidłowość będzie wymagała czasowej obserwacji i potórnego usg za pół roku.
Pozrawiam