Wynik badania obrazowego wątroby 43-letniej osoby
Mężczyzna 43 lata: Wątroba graniczna, o zaokrąglonych obrysach, miąższ wyraźnie zagęszczony (w porównaniu z korą prawej nerki) z zaznaczoną atenuacją (osłabieniem)fali ultradźwiękowej w głębszych warstwach i z nieregularnymi ostroodgraniczonymi strefami o względnie obniżonej echogeniczności zlokalizowanymi typowo które odpowiadają obszarom nierównomiernie rozłożonego stłuszczenie (hiposteatozy): rysunek naczyniowy zachowany. Duże naczynia jamy brzusznej bez uchwytnej patologii w bad USG.

MĘŻCZYZNA, 44 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam, wynik badania wskazuje na obecność stłuszczenia, które może być wynikiem nieprawidłowej diety lub nadużywania alkoholu. Konieczna jest zmiana stylu życia. Pozdrawiam