Wynik USG wątroby 27-letniej osoby do analizy

Miałam usg wątroby:"Watroba o wymiarach 131 mm.niejednorodna i o wzmozonej strukturze echa"dgn:podejrzenie uszkodzenia watroby,morf.mocz próby wątrobowe i lipidogram w normie,czy to moze byc stluszczenie czy cos gorszego?Prosze o pomoc!

Raczej są to cechy stłuszczenia w badaniu ultrasonograficznym. Aby ewidentnie zdiagnozować stan i funkcję wątroby radziłbym jeszcze wykonać badania enzymatyczne aktywności komórek wątrobowych (ASPAT, ALAT, FA, GGTP) i poziom bilirubiny. W przypadku nieprawidłowości w badaniach laboratoryjnych wskazana byłaby konsultacja hepatologiczna.