Co oznacza poszerzenie wewnątrzwątrobowe dróg żółciowych w obszarze wątroby?

Witam Poszerzenie wewnątrzwatrobowe drog zolciowychw obsarze watroby. PZW poszerzony do około 11,7 mm

Taki obraz dróg żółciowych poza- i wewnątrzwątrobowych, ich poszerzenie może świadczyć o jakiejś blokadzie w zakresie wydalania żółci do przewodu pokarmowego (kamica lub guz). Dalszym postępowaniem powinna być ocena parametrów laboratoryjnych zastoju żółci(np. poziomu bilirubiny, enzymów wątrobowych ASPAT, ALAT, FA, GGTP) oraz najlepiej wykonanie cholangio-NMR celem pogłebienia diagnostyki. O tym wszystkim jednak musi zadecydować lekarz prowadzący.