Wzdęcia i gazy oraz kamica pęcherzykowa

Witam. Ostatnio robiłem kilka badań ponieważ mecza mnie wzdecia i gazy bezzapachowe które dostaje wieczorem . Morfologia , ob , crp wyszły ok. Natomiast alat jest podniesiony do 59 a ggtp do 140. Na usg wyszedł mi kamień w pechezyku zolciowym 1.5 cm,ale nic mnie nie boli ani nie mam ataków. Czy możliwe jest podniesienie wyników wątroby przez kamień? Czy mogę brać essentiale forte na regenerajd wątroby oraz czy chora watroba może dawać skutki w postaci gazów bezwonnych . I jak im zrobięgac

Kamica pęcherzyka żółciowego może być przyczyną wzdęć i nadmiernej ilości gazów jelitowych. Kamień w pęcherzyku nie jest przyczyną zmian w poziomie enzymów wątrobowych, jednak nalezy pamietać że do 20% osób, które chorują na kamicę pęcherzyka żółciowego jednocześnie ma kamicę przewodu żółciowego. Kamica przewodowa natomiast może powodować zaburzenia w poziomie enzymów wątrobowych.