Interpretacja wyniku TK dróg żółciowych

Proszę o pomoc w interpretacji TK: Poszerzone drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe i główna droga żółciowa do 10 mm średnicy PZW zwęża się lejkowato w kierunku brodawki Vatera. Pęcherzyk żółciowy powiększony zastoinowy. Głowa trzustki powiększona do 40 mm średnicy, niejednorodna. W przedniej jej części widoczny obszar obniżonej densyjności do 2 cm średnicy. Trzon i ogon niepowiększone z poszerzonym nieznacznie przewodem trzustkowym. Obraz KT odpowiada neo głowy trzustki.

Aleksander Ropielewski

Obraz badania wskazuje na przeszkodę odpływu żółci z dróg żółciowych zlokalizowaną w głowie trzustki. Niestety najprawdopodobniej jest to nowotwór. Konieczne poszerzenie diagnostyki o badanie TK jamy brzusznej i syzbki kontakt z chirurgiem.