Wynik badania TK wątroby 38-latki do analizy

Dzień dobry.Proszę mi podpowiedzieć czego mogę się spodziewać i czy da się coś z tym zrobić.TO jest opis mojego badania TK.Wątroba niepowiększona.Nie uzyskano zakontrastowania żyły śledzionowej i wrotnej we wnęce wątroby cechy transformacji pozakrzepowej.Nieco szersze DŻ wewnątrzwątrobowe. Śledziona jednorodna powiększona dł-185.Trzustka powiększona w zakresie głowyH-53mmT-41AP-45mm ,trzon szer.22mm,ogon szer.18mm.Cechy niejednorodnego wzmocnienia kontrastowego glowy i trzonu.Reszta bez zmian.

Wynik TK jamy brzusznej sugeruje jakiś stan zapalny w zakresie trzustki lub stan po jego przebyciu z powikłaniami w zakresie ucisku na drogi żółciowe (nieco szersze drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe) oraz zakrzepicę naczyń żylnych przylegających do trzustki (śledzionowej i wrotnej). Leczeniem, określeniem dalszego sposobu postępowania powinien zająć się gastroenterolog.