Trzustka powiększona w pewnym obrębie, pogrubiały ogon

mam pytanie miałam usg i wyszło mi ze mam trzustka powiększona w obrębie 45x26mm,w trzonie grubości do 22mm,ogon niepogrbioały -19mm.przewod trzustkowy widoczny w trzonie szer.3,1mm- nieco pozerzony.czy mozna o odpowiec co mi jest i co to oznacza ,

Witam, nieco poszerzone przewody trzustkowe mogą świadczyć o trudnościach w odpływie, ale ważniejsze - jak wyglądają przewody żółciowe i czy nie ma kamicy, jak wygląda brodawka Vatera = to może prowadzić do zapalenia trzustki.