Wyniki badania tomografii komputerowej trzustki

głowa trzustki o średnicy 34mm trzon o grubość 8mm ogon o grubość 16mm głowa trzustki o nieco niejednorodnej strukturze nieco podwyższona densyjność tkanki tłuszczowej w sąsiedztwie głowy trzustki przewód trzustkowy w trzonie i ogonie poszerzony do 3mm od lutego choruje 4 razy w szpitalu to ostatnie wyniki tomografu z 22 12 2014 czy jest to jeszcze ostre zapalenie czy przewlekłe w lutym stwierdzono ostre zapalenie

Aleksander Ropielewski

Aby odpowiedzieć na pytanie potrzebowałbym mieć możliwość oceny badań dodatkowych i progresji zmian w badaniu TK, a także więcej informacji na temat przebiegu leczenia, jednak z Pana opisu skłaniałbym się ku rozpoznaniu przewlekłego zapalenia trzustki z zaostrzeniami.