Jakie są prawidłowe wymiary trzustki?

dot.trzustki mąż jest po CT jamy brzusznej z kontrastem, przeszedł ostre zapalenie trzustki , chce zapytać czy wymiary trzustki są prawidłowe głowa 34mm, trzon22mm, ogon 34mm b/z ogniskowych,widoczny przewód Virsunga w trzustce do 4mm. do rozważenia ocena brodawki Vatera . proszę powiedzieć co to oznacza czy jest cos poważnego jest na diecie trzustkowejDziekuje zaniepokojona żona z Kalisza.

Witam serdecznie. Trzustka leży w górnej części brzucha, poprzecznie, za żołądkiem. Zazwyczaj waży od 60 do 125 g, ma 20 cm długości i 4 cm szerokości. Wymiary podane w badaniu są nieco mniejsze aniżeli ogólnie przyjęta norma, jednak nie widać tu żadnych poważniejszych zmian.