Dlaczego miewam te silne epizody senności?

Witam, mam dość dziwny problem a mianowicie z czterech razy jak byłem na uczelni to trzy razy dopadła mnie okropna senność która jest tak duża że nie jestem w stanie się podnieść a inne osoby nie są w stanie mnie dobudzić czy może być to związane z tym że pod koniec lutego przeszedłem ostre zapalenie trzustki ale z drugiej strony od początku marca do teraz byłem właśnie na uczelni cztery razy i tylko tam mnie ta senność dopada i nie ma wpływ na to czy są zajęcia czy nie, teraz przespałem 1,5h okienkom
MĘŻCZYZNA, 22 LAT 2 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Odczuwanie silnej senności, jeżeli nie jest związane niedostateczną ilością snu w nocy, może sugerować toczący się w organizmie stan chorobowy.

Przyczyna takich objawów może tkwić w nieprawidłowej pracy trzustki, co przekłada się np. na nadmiar krążącej glukozy we krwi, innym powodem może być nieprawidłowe wydzielanie hormonów tarczycy, depresja, potrzeba regeneracji po przebytej niedawno chorobie, zaburzenia snu, zespół niespokojnych nóg itp.

W związku z powyższym zalecamy Panu odbycie konsultacji z lekarzem, który postawi odpowiednią diagnozę po zebraniu dokładnego wywiadu i zlecaniu badań.

Więcej informacji na temat powodów nadmiernej senności znajdzie Pan pod poniższymi linkami:

https://portal.abczdrowie.pl/nadmierna-sennosc-w-ciagu-dnia-to-moze-byc-objaw-groznej-choroby

https://portal.abczdrowie.pl/sennosc-w-ciagu-dnia-co-moze-byc-jej-przyczyna

https://portal.abczdrowie.pl/nadmierna-sennosc-hipersomnia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.