Co robić z sennością w ciągu dnia?

Mam 22 lata. Od bardzo dawna mam problemy ze snem a konkretnie zawsze jestem zmęczony podczas dnia. Bez względu na to czy chodzę regularnie spać, czy nie. Ciężko mi funkcjonować podczas dnia bez drzemki. Jestem studentem więc spędzam dużo czasu przy komputerze, lecz jestem również aktywny. Nie czuje się w ogóle wyspany, gdy wstaje. Zdarzyło mi się być na diecie keto i zauważyłem, że wysypiałem się trochę lepiej. Mogę jakoś zbadać co mi jest lub udać się do jakiegoś specjalnego specjalisty?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w pierwszej kolejności warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu, aby sprawdzić ogólny stan zdrowia.

Ciągłe zmęczenie i senność to objawy, które nie są charakterystyczne dla jednej jednostki chorobowej. Mogą one być związane nie tylko ze zbyt małą ilością snu, ale również anemią, chorobami nerek, chorobami wątroby czy chorobom infekcyjnym.

Takie objawy występują również przy chorobach autoimmunologicznych, chorobach układu krążenia oraz są skutkiem ubocznym stosowania niektórych leków. Znaczenie ma również styl życia, a więc odżywianie i aktywność fizyczna. Warto przyjrzeć się swoim nawykom i wykonać podstawowe badania.

Przyczyny senności zostały opisane w naszym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/nadmierna-sennosc-hipersomnia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.