Dlaczego odczuwam ciągłą senność?

Czemu jestem taka senna? Jestem w ośrodku. Mam problem w tygodniu (pon-sob) że wstaje o 6:30 a potem w ciągu dnia czuje się jak zombie. O 7:15 mam grupki modlitewne. 0 10-14 we wtorki, czwartki, soboty mam dyżury i czasami się czuje jakbym miała caly czas spać. Czy to na grupkach, czy podczas dyżuru, podczas jazdy komunikacją miejską. Tylko w niedziele mogę się wyspać.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

istnieje kilka czynników, które mogą wpływać na odczuwanie senności. Jedne mają podłoże w zaburzeniach psychicznych np. depresja, a inne spowodowane są schorzeniami endokrynologicznymi lub metabolicznymi.

Zacznijmy od tego, czy takie stany występują u Pani od dawna. Jeśli pojawiły się w ostatnim czasie, to możliwe, że są spowodowane niewyspaniem lub dużą liczbą czynności, które są wykonywane podczas dnia.

W przypadku, gdy problem doskwiera od dłuższego czasu, to warto wykonać podstawowe badania. Na pewno trzeba zrobić ogólną morfologię krwi, która sprawdzi, czy organizm pracuje prawidłowo. Warto też wykonać badania na cukrzycę typu 2, ponieważ przy tym schorzeniu często towarzyszącymi objawami są właśnie senność i zmęczenie.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, który obszernie opisuje symptom senności:

https://portal.abczdrowie.pl/nadmierna-sennosc-hipersomnia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.