bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyników TK

Dzień dobry, bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyników TK. „Umiarkowanego stopnia poszerzenie dróg żółciowych wewnątrzwątrobowych, PŻW poszerzony do około 10 mm bez widocznych w badaniu TK uwapnionych złogów - przy uzasadnieniu klinicznym do rozważenia cholangio MR. Przewód trzustkowy szerokości na górnej granicy normy. Pęcherzyk żółciowy powiększony do wymiaru poprzecznego 52mm o niepogrubiałych ścianach bez widocznych w TK uwapnionych złogów. Trzustka niepowiększona, o równych obrysach”. 1) czy na ten wynik mógł wpłynąć fakt że w momencie badania byłam 24 h na czczo? 2) czy powinnnam się obawiać - jaka może być diagnoza? Leczę się na chorobę Crohna (remisja). Robię Regularne badania aspat, alat, ggtp, bilirubina - zawsze w normie. USG raz w roku nigdy nie wykazywało problemu z drogami żółciowymi. Obecnie oczekuję na termin wizyty do gastrologa, jednak wyniki TK mocno mnie niepokoją - proszę o odpowiedź. Agnieszka, 41 l

Pozostawanie na czczo nie miało wpływu na wynik badania. Wskazana jest pilna konsultacja gastroenterologiczna i poszerzenie diagnostyki w kierunku chorób przewodu pokarmowego, w tym chorób dwunastnicy.