O czym świadczy mierne powiększenie wątroby?

Co oznacza ze watroba jest miernie powiekszona?Czy to oznacza ze duzo powiekszona czy malo?Czy to cos groznego?

Jeśli wyniki badań laboratoryjnych określającym funkcję wątroby są prawidłowe (np. ASPAT, ALAT, bilirubina całkowita) to nie ma powodu do niepokoju. Takie niewielkie powiększenie wątroby zwłaszcza w przypadku np. nadwagi jest typowe (stłuszczenie wątroby).