Stosowanie szczepionek alergenowych w ramach immunoterapii swoistej

Witam, mam pytanie: od kwietnia 2012 roku odczulam moją córkę (lat 11) szczepionkami na kurz. Moja Pani doktor powiedziała, że szczepienia będą odbywały się początkowo co tydzień przez 5 miesięcy. Pod koniec wakacji termin przesunęła do końca listopada. Teraz mówi, że jeszcze długo muszę co tydzień przychodzić na szczepienie. Skończyłyśmy już jedno opakowanie szczepionek i kazała wykupić nowe. Chciałabym wiedzieć, ile trwa cotygodniowe odczulanie na roztocza i kurz, bo wydaję mi się, że to trochę długo według mnie już dawno powinna przyjmować dawki co 4 tygodnie?

KOBIETA, 12 LAT ponad rok temu

Jedzenie może zwiększać ryzyko alergii! Zobacz, na co uważać

Dietetyk kliniczny Iwona Wierzbicka mówi o tym, jakie produkty spożywcze mogą wywoływać alergie. Ryzykowne mogą być: jaja, kolorowe barwniki spożywcze i produkty paczkowane zawierające glutaminian sodu wywołujący reakcje alergiczne. Oprócz tego warzywa takie, jak bakłażany, papryka, pomidory czy ziemniaki przyczyniają się do rozszczelnienia jelita, co może wywołać róznego rodzaju alergie.

Witam! Stosowanie szczepionek alergenowych w ramach immunoterapii swoistej polega na stosowaniu leczenia początkowego (zastrzyki co 1-2 tygodnie) oraz późniejszego leczenia podtrzymującego (dawki co 4-6 tygodni). Okres leczenia początkowego nie może trwać krócej niż 7, 12 tygodni, w zależności od szczepionki. Określony jest jedynie minimalny czas trwania leczenia początkowego, natomiast jeśli lekarz stwierdzi taką konieczność może ono zostać przedłużone. Być może lekarz zmienił plan leczenia ze względu na objawy, wynik badania fizykalnego lub wynik badań dodatkowych. W celu uzyskania szczegółowych informacji w tym temacie konieczna jest rozmowa z lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty