Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych a podejrzenie zatorowości płucnej
Dostałam od swojego ginekologa tabletki antykoncepcyjne Logest.W przerwie siedmiodniowej pogorszyło się samopoczucie,bóle głowy,osłabienie,kołatanie serca,duszności.Znalazłam sie w szpitalu z podejrzeniem zatorowości płucnej,na szczęście wszystkie badania wyszły ok łącznie z tomografią komputerową.Lekarz powiedział żeby odstawić tabletki.Czy w takiej sytuacji można stosować tabletki antykoncepcyjne?

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Witam. Niestety nie mogę jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie bez znajomości Pani wyników badań. Tabletki antykoncepcyjne w znaczący sposób zwiększają ryzyko rozwoju zakrzepicy oraz zatorowości, w związku z czym w Pani przypadku ich stosowanie wydaje się raczej przeciwwskazane.