Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych na torbiel jajnika

Mam 19 lat. Dwa tygodnie temu byłam u ginekologa, który wykrył u mnie dużą torbiel na lewym jajniku i przepisał tabletki antykoncepcyjne, po których torbiel ma sie wchłonąć..Jakie jest prawdopodobieństwo tego, że tak sie nie stanie i że torbiel okaże sie złośliwa?

Piotr Pilarski

Ciężko mi odpowiedzieć na pytanie gdyż nie widziałem USG Pani jajnika. Jest Pani młodą kobietą więc proces złośliwy jest bardzo mało prawdopodobny. Sugeruję stosować się do zaleceń ginekologa.

Pozdrawiam.