Torbiel jajnika u 20-letniej osoby

Dzień dobry, jakis czas temu wykryto u mnie torbiel prawego jajnika, która jest o wymiarach mneij wiecej 3,5cm/ 3 cm. Najpierw dostałam lek Duphaston, który okazał sie za słaby. Niedawno skończyłam zazywanie leku Primolut Nor. Jestem skierowana na badanie TSH i prolaktyny z testem po godzinie. Dodam, ze jestem dziewicą. Czego mogę sie spodziewać w przyszłości? Czy torbiel może sie wchłonąć, czy konieczna będzie operacja? Będę mogła zajść kiedyś w ciążę? Mam 20 lat.

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że będzie Pani mogła zajść w ciążę, ale żeby móc powiedzieć coś więcej konieczne jest wykonanie dodatkowych badań. Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa i kierować się zaleceniami