Torbiel na jajniku a operacja

Dzień dobry. Mialam torbiel na jajniku, ktora miala wymiary 5,5x4,6 cm, bralam Duphadton i teraz ma wymiary 6×3cm. Z jedmej strony sie zmniejszyla, z drugiej lekko urosla. Dostalam znow duphaston od 15 dc, lekarka uwaza, ze powinnam poczekac jeszcze z operacja. Ale ja sie boje, czy nie zapusac sie na operacje, nie chce stracic jaknika. Mam dopiero 24 lata, chce miec dzieci. Boje sie, ze taka duza torbiel spowoduje, ze trzeba bedzie usunac jajnik. Czy warto juz teraz zapisac sie na operacje?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję udać się jeszcze do drugiego ginekologa, po badaniu lekarz określi swoje zalecenia i będzie mogła Pani porównać postępowania. Bez badania ciężko jest określić konieczność operacji.