Krwawienie i torbiel jajnika

Witam, proszę o pomoc. Wczoraj byłam u ginekologa, podczas badania usg lekarz wykrył torbiel na prawym jajniku 3cm. Przpisał mi Duphaston na 5 dni. Gdy wróciłam do domu po wizycie, zaczęłam krwawić, żadnych bóli nie odczułam. A dziś od rana mam normalny okres. Więc mam pytanie, czy powinnam przyjmować teraz ten Duphaston? Czy ta torbiel pękła i nie ma już takiej potrzeby? Do lekarza idę dopiero po okresie na kontrole i z wynikami badań krwi na poziom tarczycy. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę nie przyjmować Duphastonu, tylko po miesiączce udać się na zaplanowaną wizytę.