Czy torbiel jajnika może powodować ból podbrzusza?

Witam półtora miesiąca temu bolał mnie brzuch w okolicy wyrostka zgłosiłam się do lekarza rodzinnego zrobiłam USG brzucha i wykryto u mnie torbiel jajnika byłam u ginekologa, lekarz potwierdził torbiel 3cm dostałam leki na stan zapalny, ból ustał. Moje pytanie dotyczy tego czy ta torbiel może boleć znowu tak sama z siebie czy jeśli boli to znak, że dzieje się z nią coś złego? Bardzo proszę o odpowiedź. I czy na usg u ginekologa możnabyłoby rozpoznać jeśli by to nie była torbiel tylko co innego?

Lek. Tomasz Budlewski

na pewno konieczna odpowiednia kontrola i ew jeżeli pojawią się cechy w badaniu usg wtedy rozszerzyć diagnostykę.