Torbiel na jajniku i endometrioza

witam! Na wizycie u ginekologa wykryto u mnie m-c temu torbiel na lewym jajniku (4,5cm).Mam endometrioze. w 2006r mialam operacje 2 torbiele i zdiagnozowano endometroze.za 3-m-ce mam kontrole czy nie rosnie. Lekarz nie przepisal mi zadnych hormonalnych lekow. Nie wiem czy dobrze, boje sie,ze moze mi urosnac i znowu operacja. Wyczytalam o laparoskopii ale tu nie ma mowy o takim zabiegu tylko operacja. Boje sie ze za kolejny rok moze mi sie znowu uaktywnic i co znowu operacja? Mam lat 42

W chwili obecnej nie ma innej rady tylko trzeba spokojnie czekać na wynik kontrolnego USG za 3 miesiące i spełniać zalecenia ginekologa. Zawsze istnieje szansa, że torbiel znacznie się zmniejszy i nie będzie konieczna żadna operacja.