Wydzielina z piersi, torbiel jajnika a szanse ciąży

Witam. 19.12.2014 wykryto u mnie torbiel jajnika lewego o wymiarach ok.5cm, po usg bralam dupfaston 7 dni. Okresu dostalam dwa dni po odstawieniu czyli 29 grudnia. Wg wskazania lekarza zrobilam kontrolne usg 10 dc , torbiel zmniejszyla sie o polowe. Na usg widac bylo rowniez liczne pęcherzyki wraz z dwoma pęcherzykami dominującymi o wymiarach 12mm i 14mm po jednym w kazdym jajniku. W 15 dc zauwazylam mleczną wydzielinę z piersi przy uciskaniu sutka. Czy to moze byc ciaza?

Lek. Tomasz Budlewski

Może to być również podwyższone stężenie prolaktyny. Proponuje udać się do ginekologa. Po badaniu będzie można stwierdzić lub wykluczyć ciążę a także zlecić odpowiednie postępowanie diagnostyczne.