Czy lekarz może pomylić torbiel z ciążą?

Witam, rok temu mialam torbiel, której nie doleczyłam. Gdy spóźniła mi się miesiączka zrobilam test, okazał się pozytywny. Poszłam do lekarza - okazało się, że to ciąża ( 5 tydzień), ale po dokładniejszym badaniu lekarz stwierdził, że nie słychać bicia serca dziecka. Chciałabym wiedzieć, czy lekarz mógł pomylić ciążę z torbielą. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam!

Nie napisała Pani gdzie dokładnie znajdowała się torbiel. Zakładam, że była to torbiel jajnika. Jeżeli lekarz podczas USG stwierdził ciążę i nie stwierdził, że jest to ciąża pozamaciczna, oznacza to że pęcherzyk ciążowy znajdował się w macicy. W takiej sytuacji nie jest możliwe pomylenie torbieli jajnika z pęcherzykiem ciążowym w macicy. Można natomiast nie rozróżnić ciąży pozamacicznej znajdującej się w jajniku z torbielą jajnika.