Prawdopodobieństwo ciąży pozamacicznej

Witam, ostatnią miesiączkę miałam 25.05.2012. Mam PCO i brałam bromergon, metformax i potem primolut na wywołanie okresu, bo test okazał się negatywny. Gdy po primolut nor nie dostałam okresu zrobiłam testy ciążowe (3 szt.) były pozytywne. Po konsultacji z lekarzem odstawiłam leki. U lekarza byliśmy 17.07.2012 i stwierdził, że jest pęcherzyk ciążowy bez echa zarodka wielkości 4,9mm i że nie może ustalić wieku ciąży, bo według ostatniej miesiączki ciąża powinna być mniejsza. Pęcherzyk widoczny i okrągły z tego co pytałam znajdował się w jamie macicy. Kazał zrobić betaHCG i progesteron. Badania z 18.07.2012 beta HCG -1654 mIU/ml progesteron 5,69 ng/ml. Badanie powtórzyłam dziś, tj. 24.07.2012 beta HCG -5584,00 mIU/ml progesteron 5,3 ng/ml. Dziś zasugerował, że może to być ciąża pozamaciczna, ale bez sensu jest powtarzanie na razie badań. Proszę o odpowiedź, czy te wyniki mogą świadczyć o ciąży pozamacicznej i czy jeśli nie jest to ciąża pozamaciczna to ma ona szansę się utrzymać. Dodam, że od 6 dni biorę duphaston 2x1 i kwas foliowy.

Witam! Przedstawione wyniki badań niestety mogą świadczyć o ciąży pozamacicznej. Stwierdzony pęcherzyk może mieć charakter pseudopęcherzyka, który może występować w przypadku ciąży pozamacicznej. Przedstawione wartości badań laboratoryjnych mogą sugerować ciążę pozamaciczną. Po wykonaniu kolejnych badań w tym USG przezpochwowego będzie można powiedzieć coś więcej. Prawdopodobieństwo, że jest to ciąża wewnątrzmaciczna jest niskie. W przypadku gdyby okazało się, że ciąża rozwija się jamie macicy, szanse na jej utrzymanie są również niskie. Należy pozostać pod opieką ginekologa. Pozdrawiam serdecznie!