Czy to może być ciąża pozamaciczna i co oznacza wynik bHCG?

Witam!Ostatnią miesiączkę miałam 18.12.2013 zrobiłam chyba 20 testów ciążowych pozytywny wyszedł dopiero 24 stycznia.Kreseczka ledwo widoczna więc tego samego dnia zrobiłam test hcg wynik 60,3!Wizyta u ginekologa odbyła się 1 lutego!Lekarz stwierdził 6,7 tc z badania usg stwierdził że nic nie widzi tego samego dnia zrobiłam badanie hcg i wynik 550,5!który to wkońcu tydzień i czy może to być ciąża pozamaciczna?

Po wyniku beta-hCG można ciążę określić na 5 tydz. W tym okresie można nie zauważyć w jamie macicy pęcherzyka ciążowego, więc dopiero po 2-3 tygodniach będzie można powiedzieć czy ciąża jest prawidłowo ulokowana czy też pozamaciczna.