Czy taki wynik może wskazywać na ciążę pozamaciczną?

Witam!
Ostatnią miesiączkę miałam 11.02 (cykle mam 27-28-dniowe), mój cykl był stymulowany i 23.02 dostałam odpowiedni zastrzyk i od 27.02 przyjmowałam tabletki na podtrzymanie ewentualnej ciąży. Dnia 09.03 test domowy wyszedł pozytywnie, a z krwi HCG wyniosło - 72, a w dniu 11.03 HCG wyniosło 128.
Na wizycie14.03 lekarz stwierdził niewielki pęcherzyk (nie był do tego przekonany), a na opisie od niego było napisane: prawidłowy przyrost HCG, wczesna ciąża, obfite endometrium bez pęcherzyka ciążowego, torbiel - o której wiem, płyn w zatoce Douglasa. Kazał mi zrobić badanie HCG w dniu 15.03 i zadzwonić do niego z wynikami i wtedy zdecyduje, czy odstawić tabletki „podtrzymujące ciążę”.
Bardzo się boję, że to może być ciąża pozamaciczna, a lekarz nie chciał mi o tym powiedzieć, żeby mnie nie straszyć.
Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Na dzień dzisiejszy nie widzę podstaw do niepokoju. Testy ciążowe dają pozytywne wyniki, przyrost beta HCG jest również prawidłowy, więc wydaje się, że wszystko jest w jak najlepszym porządku. Ciąży ektopowej oczywiście na razie nie można całkowicie wykluczyć, ale proszę nie zakładać najgorszego.
Pani doktor zlecił powtórne oznaczenie hormonu w celach kontrolnych sugerujących prawidłowy rozwój ciąży.
USG w tak krótkim odstępie od zapłodnienia nie jest badaniem wysoce wiarygodnym. Do uwidocznienia pęcherzyka w jamie macicy należy odczekać minimum 5-6 tygodni. Jeżeli po 7 tygodniach nie będzie widoczny w macicy zapewne zostaną wykonane odpowiednie badania, w celu wykrycia miejsca zagnieżdżenia zarodka.
Pozdrawiam