Stosowanie tabletek Fluconazole na grzybicę pochwy

Witam. Zostały przepisane mi tabletki Fluconazole na grzybice pochwy, dawkowanie przez 7 dni po jednej tabletce, a następne 7 tabletek raz w tygodniu jedna. Pytanie moje jest takie, czy przy tej drugiej "porcji" tabletek może odbyć się stosunek z zabezpieczeniem w formie prezerwatywy? Jak sie dowiedziec czy chlopak nie jest zarazony, mozna wykonac jakis test ?Dziękuję za odpowiedz.

Radzi się powstrzymywać od stosunków z uwagi na właśnie możliwość nadkażenia oraz umożliwienie prawidłowych warunków fizjologicznych w pochwie podczas procesu regeneracji i gojenia.